Прес-центр
- Экспертна думка
- Міжнародне інвестиційне роуд-шоу Invest In Ukraine
- Архів програми «Фінансові рішення»
- Події групи компаній
- Конференції PCG
- Фінансовий клуб
- Pro Capital Group розпочинає пошук інвестиційних проектів для залучення інвестування
- Антоніна Кутова, співзасновниця, керуюча партнерка Pro Capital Investment, увійшла до щорічного рейтингу «Топ 50 Найвпливовіших жінок у ФінТех»
- Компанія Pro Capital Investment стала співорганізатором Першого Бессарабського Інвестиційного Форуму
- Керуюча партнерка Pro Capital Investment, консультантка USAID AGRO, Антоніна Кутова - спікер майданчику «Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення»
- Керуюча партнерка Pro Capital Investment Антоніна Кутова долучилась до проведення StartUp Boot Camp в рамках «Ideafest Student Business Idea Competition»
- Закінчення конкурсу бізнес-планів «Студентська бізнес ініціатива» 2019
- Інвестиційний дайджест
- Конференції PCG
Антоніна Кутова, керуючий партнер компанії Pro Capital Investment, очолила бізнес-клініку КНЕУ The Next
Антоніна Кутова
Директор бізнес-клініки КНЕУ The Next
Керуючий партнер Pro Capital Investments
Бізнес-клініка – нові можливості
Антоніно, ви очолили бізнес-клініку КНЕУ The Next. Розкажіть будь ласка про проект.
Для мене велика честь очолити цей проект. Бізнес-клініка Центру підприємництва Київського національного економічного університету ім.Вадима Гетьмана створена за ініціативою Британської Ради у партнерстві з Університетом Reading та бізнес-школою Henley (Великобританія). Наша Бізнес-клініка вже функціонує та пропонує нові можливості для студентів і випускників у реалізації їх бізнес-ідей.
Головна місія проекту - створення екосистеми навчання підприємництву в КНЕУ, розробка нових програм та розвиток підприємницьких навичок, дослідження підприємницьких екосистем, а також академічного підприємництва в Україні. З метою створення екосистеми навчання підприємнцтву в КНЕУ, Центри підприємництва КНЕУ та Хенлі здійснюють передачу ряду ініціатив до Київського національного економічного університету та приведення їх у відповідність до потреб місцевого підприємництва.
Яку основну мету ви ставите перед собою?
Моя мета - надати випускникам та студентам КНЕУ інструменти та знання для підвищення їх обізнаності у бізнес-середовищі, і, як результат, побудувати успішний бізнес.
Бізнес-клініка допоможе реалізувати процеси , що спрямовані на розвиток нових можливостей за допомогою ряду практичних та професійних консультацій та підтримки від вітчізняних та міжнародних менторів, що сприятиме розвитку інновацій.
Це прекрасна можливість для молодих бізнесменів отримати реальні кейси для роботи. Ви будете займатися менторством проектів?
Так, звісно. Я ставлю перед собою завдання не тільки проконсультувати та відповісти на актуальні питання, але й налагодити всі процеси. Я зацікавлена, щоб інноваційні ідеї та проекти мали можливість реалізуватися повною мірою та отримувати прибуток.
Це можуть бути тільки студенти КНЕУ та випускники? Чи кожен бажаючий може звернутися до вас?
Наша клініка створена на базі Київського Національного Економічного Університету при Центрі Підприємництва, тому , в першу чергу ми чекаємо наших студентів і випускників. Це прекрасна можливість отримати необхідну підтримку прямо в рідному вузі, але безумовно, до нас може звернутися кожен бажаючий за консультацією зі своїм проектом.
Як ви особисто отримуєте нові знання? І що б ви могли порадити підприємцям початківцям?
Сьогодні, якщо ми хочемо створювати щось нове, необхідно постійно вчитися, здобувати нові знання. Всі видатні бізнесмени постійно тримають руку на пульсі та готові навчатися всьому новому. Є таке поняття Life Learning, тобто «навчання все життя», на західному ринку це вже давно в тренді. Я постійно вчуся, мені подобається отримувати нові знання та навички, які допомагають в роботі. Сьогодні ситуація в світі вимагає гнучкості і нам потрібно вчитися адаптуватися під мінливі умови.
Які вимоги до проектів? Як підготуватися до консультації?
- Надати повне резюме або робочу біографію, де буде викладено ваше життя та досвід роботи;
- Надати резюме вашої бізнес-ідеї та чому ви вважаєте, що вона может бути успішною.
- Підготувати список з трьох або чотирьох запитань, на які ви б хотіли отримати відповіді, відносно жіттєздатності вашої бізнес-ідеї.
Які ризики чекають молодих підприємців на початку шляху (стартапу)?
В першу чергу, переоцінка обсягу свого цільового ринку та інвестицій в проект, відсутність бізнес-плану та непрофесійна команда. Ну і звісно, відсутність досвіду ведення бізнесу.
Якими якостями повинен володіти підприємець?
Вміння брати відповідальність, чесність, спостережливість, гнучкість та здатність швидко приймати рішення.
Перспективи розвитку стартапів в Україні
Незважаючи на численні проблеми в економіці, сфера інноваційного підприємництва в Україні динамічно розвивається. Показовий факт: у 2019 році, Київ зайняв 34 місце серед більш ніж тисячі міст в рейтингу стартап-міст світу, складеному дослідницькою компанією SturtupBlink. Це пов'язано з розвитком стартап-екосистеми, інтересом до сфери інноваційного підприємництва в країні.
Що ви скажете про гендерні співвідношення у бізнесі?
Безумовно, на сьогоднішній день чоловіки «більше» у бізнесі. Але, я впевнена, що в найближчому майбутньому це зміниться. Цікаво, що саме зараз, я є ментором як раз жіночого стартапу PastilaEco, який ми консультуємо в рамках бізнес-клініки.
Які тенденції ви спостерігаєте зараз у бізнесі (відкриття нових проектів) в карантинний період?
Незважаючи на пандемію, багато підприємців відкривають новий бізнес і це обнадіює. Звичайно, пандемія та економічна криза внесли зміни в стратегію розвитку багатьох компаній, сьогодні виживуть ті, хто вміє бути гнучким та вміє швидко перебудовувати бізнес-модель свого підприємства.
Які книги ви б порадили прочитати починаючим підприємцям?
В першу чергу, «Стратегія блакитного океану» Чана Кіма та Рене Моборна,
«Від хорошого до величного. Чому одні компанії здійснюють прорив, а інші ні» Джима Коллінза. Тут ви знайдете відповіді на питання: як зробити успішною компанію та на які критерії важливо звертати увагу. Також, я б порадила Пітера Тіля «Від нуля до одиниці.Як створити стартап, який змінить майбутнє». Ця книга представляє новий погляд на інновації та розвиток. «Стартап. Настільна книга засновника» Стіва Бланка та Боба Дорфа. Концепцію, яку створив Стів Бланк, вивчають в провідних університетах світу. Ця книга, фактично є інструкцією того, як створити прибутковий стартап.