Прес-центр
Де заночувати: київські готелі відстають від розвитку туризму - аналітики компанії Pro Capital Investment. Газета «Вечірній Київ»
На тисячу людей – чотири номери. Більше половини столичних готелів – 1-3 «зіркові», які давно застаріли та не відповідають стандартам якості.
У першому півріччі-2019 ринок столичних готелів продовжує відновлюватися після спаду, який був у 2014 – 2015 роках.
Незважаючи на позитивну динаміку приросту номерного фонду, показник насиченості готельними номерами ще досить низький.
– Туристичні потоки здебільшого представлені бізнес-туристами. Про це свідчать і показники заповнюваності готелів Києва у будні та вихідні дні. Найвищий рівень – з понеділка по п`ятницю (що сягає 70%), а на вихідні він знижується до 25%, – розповідає глава департаменту фінансового консалтингу Pro Capital Investment Юлія Назаренко.
Торік столицю відвідали майже 5 млн гостей, з них – 2 млн іноземців (це на 1 млн більше, аніж позаторік).
За даними Pro Capital Investment, кількість туристів зросла, завдячуючи фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА, фестивалям і конференціям.
– Можна виділити ще два фактори, які позитивно вплинули на приріст туристичних потоків та позитивний розвиток готельного бізнесу. По-перше, Київ залишається доволі дешевою європейською столицею для відпочинку. По-друге – це вихід на ринок іноземних лоукост авіакомпаній: Air Malta, Buta Airways, Brussels Airlines, Ernest Airlines, SWISS та інших, – продовжує Юлія Назаренко.
Сьогодні в Києві налічується понад 110 готелів, де «прописано» більше 11 тис. номерів. Ці показники виросли за рахунок бізнес-сегменту та невеликих концептуальних готелів.
Хоча сегмент бізнес-готелів (upscale, luxury) у Києві вже перенасичений, але девелопери відкривають нові об’єкти (Riviera House та Adagio City Aparthotel). Наразі економічний сегмент (1 – 3 «зірки») може стати одним із найперспективніших для потенційних іноземних операторів.
Києвом уже зацікавилися міжнародні мережі готелів: серед них – AccorHotels, яка відкрила у столиці готель Ibis.