Новини ринків капіталу

Огляд ситуації на світовому ринку IPO

 Глобальний ринок первинного публічного розміщення (IPO) у розрізі кількості укладених угод за 3 квартал 2015 року зменшився на 55%, а загальна сума укладених угод знизилася на 75% до 17,9 млрд. дол. США. Таким чином, загальний обсяг залучених коштів було зменшено на 32% - згідно з аналітичним звітом «Global IPO Trends: 2015 3Q» компанії Ernst & Young. 

Уповільнення глобального ринку IPO це наслідок волатильності, яка мала місце бути на розвинених ринках. Так, згідно Чиказької біржі опціонів (СВОЕ) індекс волатильності VIX за 2015 рік показує більш високі значення, ніж в 2014 і 2013 роках, досягаючи найбільшого зростання наприкінці серпня - початку вересня - зауважує Вікторія Агапітова, аналітик Pro Capital Investment.

Малюнок 1. Значення індекса VIX за 2015 рік

  

Іншим значним чинником скорочення кількості угод на глобальному ринку, більшість експертів вважають мораторій на нові розміщення в Китаї. Так, багато компаній відклали (добровільно або змушено - у випадку з Китаєм) свій вихід до появи більш сприятливого для процедури моменту.

«Пожвавлення на ринку можливе, особливо, у сфері технологій та промисловості, - вважає Вікторія Агапітова. - Згідно галузевої спрямованості, на кінець 3 кварталу 2015 завершені угоди переважали саме у сфері охорони здоров'я і медицини, промисловості, а також в технологічному секторі, що створює сприятливі очікування на наступні періоди». 

Малюнок 2. Світовий ринок IPO по секторах (січень-вересень 2015)